Get Adobe Flash player
Otwarcie przedszkoli
Kształcenie na odległość
Otwarcie szkoły

Miesiąc Fairtrade 12.04.2020 - 12.05.2020

 

Włączamy się w akcję Miesiąc Fairtrade, która odbędzie się w dniach 12.4 – 12.5.2020 pod hasłem „Dla ludzi, dla planety”. Pokażmy, że los milionów mieszkańców globalnego Południa nie jest nam obojętny!

 Celem akcji jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację drobnych rolników z krajów globalnego Południa. Chcemy pokazać, że wybór produktów ze znakiem Fairtrade podczas zakupów to prosty i skuteczny sposób na wspieranie ludzi, którym tak wiele zawdzięczamy.

 Dlaczego Miesiąc Fairtrade?

Czy potrafisz wyobrazić sobie świat bez porannej kawy, aromatycznej herbaty, kakaowych słodkości, pożywnych bananów czy odzieży z bawełny?

 Wiele produktów, po które sięgamy każdego dnia, to efekt pracy setek milionów mieszkańców wsi w krajach globalnego Południa. Mimo że towary, jakich dostarczają na światowy rynek, są bardzo cenne, rolnicy i pracownicy plantacji żyją i pracują w bardzo ciężkich warunkach, nierzadko poniżej granicy ubóstwa. Na domiar złego pozostają osamotnieni w nierównej walce ze zmianą klimatu, która sprawia, że coraz trudniej uprawiać ziemię i utrzymywać się ze sprzedaży plonów.

 Razem możemy to zmienić!